UPC Direct

 

 

 

Snad kromě našeho telefonního monopolisty a operátorů mobilních telefonů není u nás společnost, která by tak často byla na tapetě a vzpomínaná a proklínaná v mnoha internetových diskusních fórech. Ano, jedná se o našeho největšího kabelového operátora, společnost UPC ČR, a.s.

 

V této rubrice si můžete přečíst o aktuálních akčních nabídkách UPC Direct pro nové čtenáře, popisu této služby a obsazení předvoleb. Nechybí ani aktuální ceník pro abonenci. Dále zde najdete článeček, popisující návštěvu v sídle UPC v Praze Nuslích a v zákaznickém centru na Žižkově. A na úplný závěr dostanou prostor názory a zkušenosti některých uživatelů.

 

 Hned na úvod musím poznamenat, že bydlím na vesnici, kde není zavedená kabelová televize a tak jsem znal slasti a strasti s příjmem po kabelu jen z doslechu. Teprve po vzniku „satelitní kabelovky“ – UPC Direct jsem se začal o tuto firmu více zajímat, navíc jsem začal působit nejprve jako montážní firma a později jako prodejce UPC Direct. Znám tedy tuto službu z jedné i druhé strany, a musím říci, že ono všechno často není jen černé či bílé, pravda může být na obou stranách anebo naopak ani na jedné ne úplná a nezkreslená. Co mi vadí u UPC Direct, je to, že se na začátku slibovaly některými prodejci české televizní stanice a pak také kvalita obrazu, zejména nízký datový tok u HBO 2, Galaxie sport a některých dalších programů. Naopak si nemohu osobně stěžovat na zákaznickou linku, oproti některým jiným čtenářům - přispěvovatelům.

 

Upozorňuji, že společnost UPC ČR, a.s. v rámci redukce sítě prodejců UPC Direct ukončila smlouvu také se mnou – firmou VHR.

 

Od září 2005 už tedy nejsem prodejcem UPC Direct, nejbližšího prodejce v místě vašeho bydliště i dotazy ke smlouvám, odhlášení služby či přemístění vyřizujte prosím na pražské lince Zákaznického centra UPC Direct:   241 005 100  anebo na modré lince (z jakéhokoliv místa v ČR za místní poplatek)   844 111 112.

 

Děkuji za pochopení.

 

Pokud máte nějakou vlastní zkušenost, ať už dobrou i špatnou se službou a nabídkou UPC, napište mi na adresu vhr@vhr.cz, pokud bude váš příspěvek vhodný k otištění, objeví se na této stránce.

 

Nabídka abonence pro nové zákazníky UPC Direct

 

 

Každý nový zákazník UPC ČR, a.s., který uzavře smlouvu o dodávce služeb UPC Direct získává zdarma satelitní anténu, přijímací zařízení za zálohu 0 Kč, aktivační poplatek za 1 Kč, a další slevy podle aktuální akční nabídky.

- nový abonent v tomto období nebude skládat při uzavření smlouvy vratnou zálohu na zapůjčené zařízení ve výši 2 000,- Kč (na receiver Philips s přístupovou kartou) anebo ve výši 900,- Kč v případě zapůjčení pouze samotné přístupové karty

- nesepisuje se žádný dodatek ke smlouvě

- aktivace za 1,- Kč místo původních 500,- Kč

- abonent získá zdarma satelitní parabolu a universální LNB (pokud si současně zapůjčuje receiver)

- sleva či měsíce sledování určitého programového bloku zdarma podle aktuální akční nabídky

Zákazníkovi je bezplatně zapůjčováno přijímací zařízení, složené ze satelitního přijímače a přístupové karty, a dále k němu obdrží zdarma ocelovou parabolickou anténu o průměru 60 cm s universálním konvertorem (anténa a LNB se neposkytuje v případě zapůjčení pouze přístupové karty).

Protože současná cena základní parabolické antény o průměru 60 cm s odpovídajícím konvertorem se pohybuje v rozmezí 1000-1500 Kč vč. DPH, nový abonent tuto částku ušetří. Zákazník si samozřejmě může na základě doporučení zakoupit i větší, kvalitnější a dražší anténu. Instalační firmě pak ještě zákazník uhradí za instalaci paraboly a dodané příslušenství (kabel, držák – výložník, konektory) podle běžných cen montáží satelitní techniky a komponentů plus náhradu za dopravu (kilometrovné) do místa montáže.

A jaká je cena jednotlivých nabídek UPC Direct?:


Základní nabídka Rodina přijde měsíčně s DPH 19% na 689 Kč

Rodina + HBO vyjde mimo akční dva měsíce vč. DPH 19% na 1 073 Kč

Rodina + Private Gold stojí mimo akční půlrok s DPH 19% 979 Kč

a maximální nabídka Rodina + HBO + Private Gold přijde abonenta UPC Direct vč. DPH 19% na 1 303 Kč.

 

Zákazníkovi je bezplatně zapůjčováno přijímací zařízení, složené ze satelitního přijímače, přístupové karty a parabolické antény s konvertorem. Současná cena základní (plechové) parabolické antény o průměru 60 cm s odpovídajícím konvertorem se přitom běžně pohybuje v rozmezí 1000-1500 Kč vč. DPH. Zákazník si samozřejmě může na základě doporučení zakoupit i větší, kvalitnější a dražší anténu. Instalační firmě pak ještě zákazník uhradí za instalaci paraboly a dodané příslušenství (kabel, držák – výložník, konektory) podle běžných cen montáží satelitní techniky a komponentů plus náhradu za dopravu (kilometrovné) do místa montáže. Další podrobnosti a ceny se dozvíte v rubrice UPC anebo v Satmagazinu.Ceník služeb UPC Direct – jednorázové poplatky:

 

artikl

cena

pozn.

 

 

 

Vratná záloha za pronájem satelitní soupravy

2.000 Kč

při akci se neplatí

Aktivační poplatek

500 Kč

jednorázový poplatek 1,- Kč – viz akce

 

 

 

Reaktivační poplatek

500 Kč

např. při neplacení

Poplatek za ztrátu přístupové karty

5.500 Kč

 

 

 

 

Instalační poplatek

 

dle ceníku montáží

 

 

 

Ceny jsou uvedené vč. DPH!

 

 

 

Pravidelné měsíční poplatky podle programové nabídky (od 1.5.2004):

 

programová nabídka

cena

pozn.

 

 

 

Základní nabídka Rodina

689 Kč

 

Rodina + HBO

1 073 Kč

 

Rodina + Private Gold

979 Kč

 

Rodina + HBO + Private Gold

1 303 Kč

 

 

 

 

Ceny jsou uvedené vč. DPH!

 

slevy – viz akce

 

 

Změny UPC Direct od 22.1.2004

 

 

Ve středu 21.1.2004 bylo přidané české audio A-PID 161 a originální track A-PID 163 k stávající maďarské mutaci kanálu HBO 2 v paketu UPC Direct na Astře 1G (19,2 st. vých.), tr. 12,304 H, SR 27500, FEC 3/4, kód CryptoWorks, SID 20302, V-PID 151. Nyní jsou na tomto kanále tyto audio tracky: A-PID 160 Hu (maďarsky), 161 Cze (česky) a 162 a 163 originální zvuk. Další den, 22.1.2004 pak opouští původní česká mutace stejný transponder s parametry kanálu SID 20309, V-PID 501, A-PID 511 Cze (česky) a 512 originální zvuk. Sloučení více jazykových mutací do jedno kanálu je zaměřeno k snížení počtu kanálů na transponderech UPC Direct a postupnému zlepšení hodnot datového toku.

 

HBO 2 vysílá v paketu UPC Direct, Astra 1G, tr. 12,304 H, kód CryptoWorks, SR 27500, FEC 3/4, SID 20302, V-PID 151, A-PID 161 česky

 

Abonenty UPC Direct, kteří si platí jen základní nabídku Rodina a mají prémiový kanál HBO a HBO 2 nelegálně „dopálený“ na své přístupové kartě, přichystala společnost UPC překvapení ve formě změny zápisu oprávněného přístupu k těmto programům. Hned v zápětí se však v diskusích na některých internetových fórech objevily rady a návody, jak tento pirátský, nelegální a trestně postižitelný příjem obnovit.

 

 

Změny UPC Direct od 29.12.2003

 

 

Společnost UPC Česká republika, a .s. zařadila od 29.12.2003 do nabídky své kabelové televize a do nabídky digitální satelitní televize UPC Direct nový televizní kanál Minimax. Minimax je určen především dětem, a to od 2 do 14 let. Českým dětským i dospělým divákům nabízí Minimax čtrnáctihodinový program v češtině. Vysílání přináší to nejlepší z české, francouzské, německé, rumunské, polské, maďarské, kanadské, anglické, americké, španělské a holandské televizní tvorby pro děti. „Minimax bude na našem televizním trhu patřit mezi špičku,“ vítá nový kanál Václav Bartoň, generální ředitel UPC a dodává: „Program je přátelský, výchovný a především zábavný. A co víc - nabízí i tzv. velkou klasiku - tedy pořady, které si před léty oblíbily dnešní maminky a otcové. Z těch českých připomenu třeba pořady o krtečkovi a loupežníkovi Rumcajsovi.“ „Minimax je prost jakéhokoliv násilí. Naladí-li rodiče svým dětem Minimax a zanechají-li je samotné před obrazovkou, nemusí se obávat, že by shlédly něco nevhodného či agresivního,“ doplňuje Czaba Sár, z maďarského ústředí Minimaxu. V kabelové televizi je TV kanál Minimax zaváděn postupně a to ve vybraných sítích, především v pražské a v brněnské. V základní nabídce kabelové televize nahradí Minimax jiný dětský TV kanál Cartoon Network, který byl vysílán v angličtině. Během dneška bude Minimax vysílat v českém jazyce od 15.00 hod. do 19.30 hod., zítra od 14.00 hod do 19.30 hod. a na Silvestra od 9.00 hod. do 19.30 hod. Plná česká verze startuje 1.1.2004. 

 

      Zdroj: František Malina, tiskový mluvčí a ředitel PR, UPC ČR, a.s.

Minimax vysílá v paketu UPC Direct, Astra 1G, tr. 12,382 H, kód CryptoWorks, SR 27500, FEC 3/4, SID 20318, V-PID 452, A-PID 463 česky.

 

Vysílání je kódované v systému CryptoWorks a je dostupné v základní programové nabídce Rodina. Na zapůjčeném receiveru Philips DSX 6010 jej abonenti najdou na předvolbě č.17. Minimax (www.minimax.hu) je televizní kanál, který dosud vysílal v Maďarsku, v Polsku a v Rumunsku. Spolupracuje s akvizičními společnostmi, jako jsou Nelvana International, RTV Family, EM TV, Entertaiment Rights, Procidis, Egmont apod. Českou verzi zajišťuje Golem film.

Minimax vysílá denně, od 5,30 hod. do 19.30 hod. Poté následuje hudební vysílání Musimax. Diváci budou moci prostřednictvím Minimaxu sledovat známé a populární evropské i zámořské animované filmy plně dabované do češtiny. Minimax není pouhý televizní dětský kanál. V Maďarsku a Rumunsku je sledován téměř stejným počtem dospělých jako dětí, především díky svému zaměření. Minimax vysílá velký počet animovaných filmů, které vznikly v posledních dvou dekádách v nejdůležitějších studiích středoevropských a východoevropských zemí a které jsou důvěrně známy nejen dětem, ale i jejich rodičům a prarodičům z jejich vlastního dětství. Minimax neslouží pouze k pobavení, ale umožňuje dětem získat nové a užitečné informace a vychovává je zábavnou cestou. Minimax je prost jakéhokoliv násilí. UPC bude uvádět přehled programů TV kanálu Minimax na webové stránce www.UPC.cz a na teletextu TV kanálu UPC express. UPC dále upozorňuje, že během zavádění TV kanálu Minimax může docházet k záměně některých pořadů v české verzi za pořady v maďarské verzi.

 

 Starší obsazení předvoleb na přijímači abonentů UPC Direct – už neplatné

 

 

1

Prima TV

česká komerční TV

2

TA3

slovenský zpravodajský kanál

3

24.cz

český parlamentní kanál

3

Markíza TV

pouze pro slovenské abonenty

4

TV JOJ

pouze pro slovenské abonenty

5

Galaxie sport

český sportovní kanál

6

HBO

česky dabovaný filmový kanál (prémiový)

7

HBO 2

česky dabovaný filmový kanál (prémiový)

8

Hallmark

česky či slovensky dabovaný filmový kanál

9

Spektrum

česky či slovensky dabovaný dokumentární kanál

10

BBC Prime

britská veřejnoprávní TV

11

Discovery

česky či slovensky dabovaný dokumentární kanál

12

NGC

dokumentární kanál s českými titulky

13

Reality TV

česky dabovaný dokumentární kanál

14

Travel

dokumentární kanál

15

Animal Planet

česky či slovensky dabovaný dokumentární kanál

16

Fox Kids

česky dabovaný dětský kanál

17

Minimax

česky dabovaný dětský kanál

17

Musimax

hudební kanál (v noci)

18

Eurosport

česky či slovensky dabovaný sportovní kanál

19

Eurosport News

sportovní kanál

20

Extreme Sports

sportovní kanál

21

DSF

sportovní kanál

22

Óčko

český hudební kanál

23

MTV Europe

hudební kanál

24

VH-1

hudební kanál

25

MTV 2

hudební kanál

26

MTV Hits

hudební kanál

27

MTV Base

hudební kanál

28

VH-1 Classic

hudební kanál

29

Viva

hudební kanál

30

Viva plus

hudební kanál

31

Arte

německo-francouzský kulturní kanál

32

Hír TV

maďarský zpravodajský kanál

33

BBC World

britský veřejnoprávní a dokumentární kanál

34

Paprika TV

kanál pro gurmány, česky dabovaný

35

Club

kanál pro ženy, částečně česky dabovaný

36

CNN Inter.

americký zpravodajský kanál pro Evropu

37

CNBC Europe

americký zpravodajský kanál pro Evropu

38

-

zatím neobsazeno

39

Sky News

britský zpravodajský kanál

40

EuroNews

evropský zpravodajský kanál

41

Bloomberg TV

německý zpravodajský kanál

42

KTO

francouzský náboženský kanál

43

DW-TV

německý zpravodajský a dokumentární kanál

44

ZDF dokukanal

německý veřejnoprávní a dokumentární kanál

45

RAI Uno

italská veřejnoprávní TV

46

TV 5 Europe

francouzská veřejnoprávní TV

47

Private Gold

kanál pro dospělé (prémiový)

48

Real Madrid

sportovní kanál

49

Raceworld TV

sportovní kanál

 

 

Změny UPC Direct od 17.9.2003

 

Placená televize UPC Direct nachystala pro naše diváky již druhou podzimní novinku novinky. Dne 17.září se na první předvolbě receiverů Philips objevila česká komerční televize Prima TV. Vysílá v paketu UPC Direct na satelitu Astra 1G, tp. 79, frq. 11,992 H, SR 27500, FEC 3/4, SID 20325, V-PID 301, A-PID 310. Zachytil jsem dokonce i první přenosový test - monoskop, v noci z 25. na 26.8. po krátké době cca 5 minut byl však signál odpojený.

 

 

Změny UPC Direct od 15.9.2003

 

 

Netrpělivě jsem očekával na výsledek 16.zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), kde se mělo jednat o registraci kanálu HBO 2, který zatím nebyl licencován v České republice. A licence byla skutečně udělena. Společnost HBO Česká republika tak může od 15. září spustit HBO MaxPak. Jedná se o označení balíku dvou filmových kanálů - HBO a HBO2. HBO MaxPak umožní divákům dvojí volbu programu ve stejné době a za stejnou cenu. HBO MaxPak bude k dispozici ve většině kabelových systémů, včetně největších kabelových operátorů UPC, Intercable CZ a na satelitní platformě UPC Direct. Koncept HBO MaxPak vznikl před více než deseti lety ve Spojených státech, jako reakce na zvyšování počtu paralelních kanálů stanice HBO. Divákům tak byly poskytnuty za stejnou cenu služby několika kanálů, odvozených od základní programové nabídky filmového kanálu HBO. Verze HBO MaxPak v České a Slovenské republice je podobná. Nový kanál HBO2 umožní českým a slovenským divákům sledovat za stejný účastnický poplatek službu vyšší hodnoty. Oba kanály budou ve stejné době vysílat dva odlišné programy. Divák si tak bude moci vybrat ke sledování ze dvou různých filmů. HBO2 představí program naplněný kasovními trháky, televizními seriály, koncerty, programy z originální tvorby HBO a dokumentárními pořady ze světa filmu. Vše plně dabované, bez reklam, 12 hodin denně během týdne a s rozšířenou 16 hodinovou nabídkou během víkendu. Na pronajatých receiverech Philips DSX 6010 abonentů UPC Direct jej můžeme sledovat na 7.předvolbě.

 

Společnost HBO Česká republika dále připravuje v pátek 17.října spustit ještě další tematickou stanici - AXN, která tak doplní stávající nabídku programů HBO, Spektrum a SuperMax na pětici kvalitních, česky dabovaných kanálů. Kanál AXN známé mediální společnosti Sony Pictures Entertainment Company, je program, připravovaný pro okruh mladých lidí ve věku 18-34 let. Je vysílán v mnoha zemích Asie a Latinské Ameriky, speciální jazykové mutace jsou dále připravované pro Brazílii, Japonsko, Izrael, Španělsko a Portugalsko. Tento program přináší pestrou mozaiku akčních a dobrodružných příspěvků, odpovídajících životnímu stylu této zacílené divácké skupiny. Nebude zde chybět ani sport a zábava z celého světa.  Kanál ACN by se také mohl na sklonku roku objevit v nabídce UPC Direct, zatím se však ještě jedná o ceně a dalších podmínkách zařazení do satelitního paketu. 

 

 

Změny UPC Direct od 3.12.2002

 

 

Od úterý, 3.12.2002 dopoledne, již všichni abonenti UPC Direct v České republice, na Slovensku a v Maďarsku přijímají programy z nového up-linku v Amsterodamu. Současně s tím proběhla i nová reorganizace uspořádání prvních 47 předvoleb na receiverech Philips – viz tabulka na této stránce výše.

 

Po zapnutí receiveru Philips DSX6010 pro abonenty UPC Direct vás zřejmě na většině předvoleb, samozřejmě kromě FTA (tedy volně přijímaných stanic), čekala jen černá obrazovka. Pouze na předvolbě č.14 hned naskočil místo dosavadní stanice Eurosport News kanál Extreme Sports. Pokud jste ale zapnuli jiný, „normální“ receiver a prošli všechny tři transpondery pro české, slovenské a maďarské UPC Direct, pak jste určitě ujistili, že po nočním přesunu up-linku nezůstal ve stávajícím obsazení transponderů kámen na kameni.

 

Kanál Extreme sport nahradil stanici Eurosport News na tr. 12,304 H, SR 27500, FEC 3/4, kód CryptoWorks, SID 20337, PIDy 601/610.

 

Kanál Club nahradil stanici Duna TV na tr. 12,304 H, SR 27500, FEC 3/4, kód CryptoWorks, SID 20338, PIDy 651/660.

 

U ostatních programů došlo i ke změně identifikátorů a tak se musí provést nové načtení:

 

paket UPC Direct - 11,992 H, SR 27500, FEC 3/4, kód CryptoWorks:

 

Eurosport          SID       20321               PIDy     101/111

MTV Europe                 20322                           151/162

Hallmark Cz                  20323                           201/211

Stanice O                     20324                           251/261

Sport 1 Hun                  20326                           351/360

M2                               20329                           501/510

Duna TV                       20330                           551/560

 

paket UPC Direct – 12,304 H, SR 27500, FEC 3/4, kód CryptoWorks:

 

Filmmuzeum                 20301                           101/110

HBO Hun                      20303                           201/210

HBO Cz                       20304                           251/261

Spektrum                     20305                           301/311

Magyar ATV                 20306                           351/360

Eurosport News            20307                           401/412

Viasat-3                       20308                           451/460

Avante                          20309                           501/510

Reality TV                    20310                           551/561

 

paket UPC Direct – 12,382 H, SR 27500, FEC 3/4, kód CryptoWorks:

 

Galaxie sport                20311                           101/111

Animal Planet               20312                           151/161

Fox Kids/Sports            20316                           354/361

NGC                            20317                           401/410

Cartoon/TCM                20318                           451/462

Hallmark Hun                20319                           501/513

Private Gold                  20320                           551/562

 

Ke dni 3.12.2002 již nevysílá Info Channel Magyar a ani Info kanál UPC v českém a slovenském jazyce. Tento den dopoledne dále byly problémy s nastavením kanálu TA3, který se řadil do předvoleb pro rozhlasové stanice a nenačítalo se audio stanice Discovery Channel, kde se objevovala hláška, že je audio zakódované anebo nepřístupné.

 

 

Změny UPC Direct od 1.listopadu 2002

 

 

V pátek 1.11. přibyl do paketu UPC Direct hudební kanál Stanice O. Naladíte jej na družici Astra 1G, 19,2 st. vých., fr.: 12,304 H, SR 27500, FEC 3/4, PIDy 163/90. Pro abonenty UPC Direct s přijímačem Philips je načtený na předvolbě č.2, a to při nočním upgrade SW ve stand by modu, anebo ihned po individuálním načtení v modu instalace. Vysílání je od první chvíle zakódované v systému CryptoWorks.

 

 

Změny v distribuci kompletů UPC Direct od října 2002

 

 

Od 41. týdne nebude UPC Česká republika, a.s. dodávat prodejnám parabolické antény s konvertorem. Nadále bude beze změn dodáván pouze digitální satelitní přijímač Philips DSX 6010 s přístupovou kartou. Zákazníkovi bude nadále bezplatně zapůjčováno přijímací zařízení, složené ze satelitního přijímače a přístupové karty, parabolickou anténu s konvertorem zákazníkovi zajistí prodejna či autorizovaná instalační firma za běžnou maloobchodní cenu. Současná cena základní (plechové) parabolické antény o průměru 60 cm s odpovídajícím konvertorem se pohybuje v rozmezí 1000-1500 Kč vč. DPH. Zákazník si samozřejmě může na základě doporučení zakoupit i větší, kvalitnější a dražší anténu.

 

 

Změny UPC Direct od 1.října 2002

 

 

Naši sportovní fanoušci se konečně dočkali a česká tematická televize Galaxie sport je od 1.října 2002 zařazena také do kabelového a satelitního vysílání společnosti UPC Česká republika, a. s.. Je potěšitelné, že tento program patří do základní nabídky Klasik ve všech větších kabelových sítích a do nabídky Rodina v digitálním satelitním vysílání UPC Direct. V kabelovém vysílání nahradila Galaxie sport polský program Tvn. Pro službu UPC Direct vysílá ze satelitu Astra 1G (19,2 st. východně) na tr. 11,992 H, kód CryptoWorks, SR 27500, FEC 3/4, PIDy 166/104.

 

 

Změny UPC Direct v květnu 2002

 

 

Od tohoto měsíce byl zlevněn pronájem samostatných přístupových karet pro abonenci UPC Direct. Společnost UPC, vedená snahou o zvýhodnění abonentů, kteří mají své vlastní přijímací zařízení a nebudou si tedy pronajímat receiver Philips, parabolu a ani konvertor, jim bude účtovat při uzavření smlouvy vratnou zálohu jen 900 Kč, oproti standardní výši 2000 Kč. Samozřejmě pak odpadá i povinná montáž certifikovanou instalační firmou, což je opět úspora několika set korun. Společnost UPC věří, že se tím podpoří pronájem samostatných karet u zájemců, kteří již mají doma funkční satelitní komplet, schopný přijímat programy v kódovacím systému CryptoWorks. Také moje firma je prodejcem UPC a prodejcem samostatných karet, pokud jste z regionu jihovýchodní Moravy, můžete mne kontaktovat.

 

Změny v UPC Direct od 2.dubna 2002

 

 

Do nabídky Rodina UPC Direct se nově zařazuje špičkový slovenský zpravodajský kanál TA 3. Diváci se mohou těšit na nejaktuálnější zpravodajské informace ze Slovenské a z České republiky a ze zahraničí. Přístup ke zpravodajství, finančním zprávám, sportovním výsledkům, dopravnímu servisu a předpovědím počasí budou mít přitom celodenně, 7 dní v týdnu. Zařazením TA 3 získají předplatitelé UPC Direct nejen program přinášející ty nejčerstvější zprávy ze střední Evropy a ze světa, ale i svým způsobem "domácí" program postavený na znalostech potřeb slovenských a českých diváků. „Takový kanál nám dosud chyběl a proto se stane vítaným doplňkem ke světovým zpravodajským kanálům CNN, BBC World Service či CNBC," komentuje zařazení TA 3 Robert Kacovský marketingový ředitel společnosti UPC Česká republika, a. s. TA 3 nahradí v nabídce UPC Direct kanál Romantica. Společnost UPC Česká republika, a. s. totiž přes usilovná jednání nedošla s výrobci tohoto kanálu k dohodě o zabezpečení vysílání jeho české verze a proto je nucena kanál, který byl v posledních měsících šířen v polské verzi, vyřadit z nabídky UPC Direct. V nabídce kabelové televize kanál Romantica v české jazykové verzi nadále zůstává.

 

Společnost UPC Česká republika, a. s. k výše uvedenému datu dále zařadí do nabídky Rodina služby UPC Direct dva nové televizní kanály z produkce mateřské firmy. Jde o: Extreme Sports - první a jediný televizní kanál na světě, který je zcela věnován extrémním sportům a životnímu stylu. Vzhledem k tomu, že jeho obsah je velmi akční (adrenalinové sporty, hudba, móda a netradiční životní styl), je určen především mladším divákům (mezi 16 až 34 lety). Z programové nabídky lze doporučit například světové soutěže ve snowboardingu, horských kolech, skateboardingu, windsurfingu nebo t surfingu. Vysílá v angličtině 24 hodiny denně, 7 dnů v týdnu.

 

Druhým programem je kanál Avante - určený především mužům všech věkových skupin. Nabízí pořady o automobilech, lodích, letadlech, nových technologiích a výjimečných osobnostech našich dnů. Vysílá v angličtině 24 hodiny denně, 7 dnů v týdnu.

Všechny tři programy - TA 3, Extreme Sports a Avante - budou prostřednictvím digitální satelitní televize UPC Direct šířeny i na Slovensku.

Vzhledem k programovým změnám, které nastávají v nabídce UPC Direct od dubna, dochází, poprvé od zavedení služby na podzim 2000 k jiné organizaci předvoleb u pronajatého receiveru Philips. Změny jsou to výrazné a čitelně oddělují jednotlivé žánrové skupiny programů.

Na nepřesunutelná místa předvoleb (nyní jsou to čísla 1-37) budou jsou zařazeny také některé vybrané oblíbené volně šířené kanály, které byly doposud laděny od pozice 100 dál.   Při implementaci změny programové nabídky se od uvedeného dubnového termínu přijímací zařízení klienta samo přeladí na nové nastavení kanálů. Toto přeladění je však provedeno automaticky jen je-li přijímací zařízení klienta v době změny ve stavu "Stand by". V případě, že je přijímač vypnut - odpojen od sítě, nebo od příjmu signálu - je nutno kanály znovu manuálně naladit, což lze jednoduše provést postupem v menu: Instalace - Najděte satelit - Najděte kanály.

Nová organizace kanálů UPC Direct byla provedena v odpoledních hodinách dne 2.dubna 2002. Tento den byl proveden upgrade software receiveru Philips 6010 abonentů UPC Direct a všem divákům se prvních 37 předvoleb zaplnilo přesně podle přehledu o odstavec výše. Nové programy v nabídce UPC Direct Extreme Sports a Avante mají již české EPG. Neobsazené zůstávají předvolby č.2, 13 a 35. Pro zajímavost – 14 kanálů z celkem 36 má české EPG, 5 anglické, 2 německé a 1 francouzské. 9 kanálů přenáší i teletextové informace. Jsou to TV3, Spektrum, Travel, Eurosport, MTV Europe, Viva, CNN, CNBC a TV5.

 

Změny UPC Direct od října 2001

 

 

Pro zájemce o uzavření smlouvy na příjem placené satelitní televize UPC Direct v České republice došlo k několika významným změnám:

 

Od 17.10. 2001 došlo ke zrušení tzv. minimální doby (prvních 12 měsíců ode dne účinnosti smlouvy, ve které nemůže uživatel smlouvu vypovědět) pro všechny nové zákazníky. To znamená, že zákazník nesepisuje smlouvu s minimální dobou 12 měsíců a může tuto vypovědět dle smluvních podmínek bez časového omezení!

 

Od října 2001 dochází ke změnám, vztahujícím k procesu ověřování totožnosti zákazníka a jeho adresy.

 

Při podpisu smlouvy zákazník nyní potřebuje:

 

- Doklady k ověření totožnosti - minimálně dva doklady s podobenkou - a to občanský průkaz  (v případě cizího státního příslušníka pas), dalším dokladem je pas, řidičský průkaz, zbrojní průkaz apod. Pro právnické osoby - výpis z obchodního rejstříku (smlouvu

podepisuje pouze jednatel, či zmocněnec na základě plné moci)

 

- Minimálně dva doklady pro ověření adresy - složenka SIPO, účet za služby (plyn, elektřina, vodné a stočné)

 

- Zákazník dále dokládá kontaktní telefon - nejlépe pevná linka do zaměstnání nebo domů (tel. linku domů - fakturou za hovory, mobilní telefon - fakturou za hovory u paušálního tarifu). Doklady předložené zákazníkem pro ověření adresy a telefonního čísla nesmí být starší tří měsíců.

 

Prodejce má za povinnost tyto doklady zákazníka, které předkládá k ověření totožnosti, okopírovat a přiložit ke smlouvě zasílané na UPC, stejně jako okopírovat doklady pro ověření adresy. Dále prodejce kontroluje doložená telefonní čísla, případně zkouší zatelefonovat na zadaná tel. čísla.

 

 

Změny UPC Direct od 1.července 2001

 

 

K 1.7.2001 došlo k rozšíření základní programové nabídky Rodina o dva nové kanály - MTV Europe a CLUB.

MTV Europe je panevropská televizní stanice, zaměřená na hudbu a životní styl mládeže ve věku 15 - 35 let, hraje největší soudobé hity široké škály hudebního spektra - od popu k dance, od indie po rock. Mezi nejpopulárnější programy na MTV patří BYTESIZE - rozhovory a reportáže, DANCE FLOOR CHART - z tanečních klubů celého světa, EUROPEAN TOP 20 - evropská hitparáda, SELECT - písničky na přání a EUROPEAN MUSIC AWARDS - předávání hudebních cen. V MTV Europe se již několik měsíců objevuje i česká reklama a dokonce i současná česká dance music. Také EPG již funguje česky.

CLUB je specializovaný kanál magazínového typu, zaměřený zejména na ženy. Obsahuje pořady o vaření, domácnosti a zahradě, kosmetice, životním stylu, módě i erotice a ženské kráse.

UPC Direct má nyní aktivovanou novou ”modrou” zákaznickou linku pro své abonenty, na kterou je možné volat z celé ČR za místní poplatek. Je to číslo 0844/111 112, nelze však na něj volat z Prahy a z mobilních telefonů, v tomto případě se použije stávající číslo 02/410 051 00. Operátoři berou telefon v pracovní době od 7.00 do 22.00 hod, v sobotu od 8.00 do 18.00 hod. Mimo tuto dobu je na zákaznickém čísle záznamník.

A nakonec UPC Direct přechází po zkušenostech ze Slovenska a Maďarska na tzvn. vázaný prodej, to znamená že prodej - abonence UPC bude spojen vždy s instalací, realizovanou certifikovanou instalační firnmou. Firma Philips připravuje na červen ve spolupráci s UPC další sérii školení pro montážní firmy.

 

 

Na návštěvě v UPC

 

 

Na začátku března roku 2001 jsem při cestě do Prahy navštívil také sídlo našeho největšího poskytovatele kabelové televize – firmu UPC a nahlédl jsem i do jejich zákaznického centra. Jako abonent a také spolupracovník – prodejce UPC Direct, jsem byl zvědavý na sídlo a technické zázemí našeho největšího poskytovatele kabelové televize. UPC Česká republika, a.s. totiž dodává služby do skoro půl miliónu domácností v 94 hlavních stanicích v českých městech, další tisíce domácností jsou abonenty satelitní kabelovky UPC Direct.

 

Nejprve jsem zamířil do Nuslí, kde je v údolí pod Nuselským mostem na adrese Závišova 5 sídlo společnosti. Rozlehlý dům naproti divadlu Na Fidlovačce nemůžete přehlédnout, protože kolem parkuje množství pick-upů, dodávek a Octávií ve firemních modrobílých barvách a na zahradě za vysokou zdí lze zahlédnout les parabolických antén. V tomto domě je sídlo vedení společnosti UPC, včetně její divize UPC Direct. Pokud však chceme technické informace, nahlásit změnu či zaplatit předplatné, musíme do Zákaznického centra UPC, které sídlí na adrese U nákladového nádraží 6 na Žižkově. Najdeme jej ve druhém patře nově zrestaurovaného objektu bývalé Tesly, jež se nyní jmenuje Nagano Office Centrum. Na střeše budovy je několik satelitních antén, včetně paraboly pro uplink bývalé televize Sport1, která měla své studio také v této budově. Příjemně mne překvapila návštěva sálu telefonických operátorek UPC. V moderním a příjemném prostředí rozlehlého sálu je umístěna desítka kójí, kde slečny a dámy odpovídají na telefonické dotazy na čísle 02/41005100 a musím přiznat, že je tam docela cvrkot. V přední části pod řadou televizních přijímačů s programy nabídky UPC jsou pak další přepážky pro zákazníky a pokladna. Pro každého jsou k dispozici reklamní letáky a brožury, program filmového kanálu HBO a také aktuální čtvrtletník JUPÍÍÍ s podtitulem časopis pro zábavu a komunikaci.

 

 

A zde je prostor pro vaše reakce k UPC:

 

 

Uživatel UPC

 

Vážený pane inženýre,

po přečtení Vašeho článku, uveřejněného v týdeníku Parabola-satelit č.16/2001, jsem se rozhodl na něj reagovat. Stále jen čtu, jak je firma UPC největším poskytovatelem kabelové televize. Budiž, to jim nikdo nebere. Ale popsal již někdy někdo kvalitu dodávaného signálu? Asi ne. Píšete, že jste byl příjemně překvapen návštěvou sálu telefonických operátorek. Hm. Já byl nemile překvapen po prvním dotazu na zákaznické centrum a několik minut jsem si myslel, že jsem se dovolal do pomocné školy. Tedy asi takto: jsem abonentem (na rozdíl od Vás ale ne dealerem) kabelové televize od jejích počátků v Kolíně. Dříve Kabel Plus, nyní UPC. Pokud bylo zákaznické centrum v Kolíně, vše bylo jednoduché a rychlé. Nahlásil jsem závadu, byla velice rychle odstraněna. A veškerá komunikace byla na úrovni znalců kabelové televize. Ale dnes, kdy zákaznické centrum UPC je v Praze a dovoláte se jen na operátorky? Děs a hrůza. Příkladem může být můj dotaz, kdy na satelitním programu TV5 byly v obraze dropy. Tehdy jsem na zákaznickém centru tuto závadu reklamoval. Operátorkou mi však bylo sděleno, že je to nezajímá, neboť oni provozují televizi po kabelu, nikoliv ze satelitu, čili závada je na mém satelitním přijímači. V ten moment jsem nechápal, na jakém přijímači, když mám kabelovku. Záhy jsem ale pochopil, že dotyčná ani neví, že satelitní programy přijímají ze satelitu a rozvádějí pomocí kabelové sítě k abonentům. A takových to lahůdek jsem vyslechl za dobu existence zákaznického centra v Praze několik. Nyní s nimi řeším již od prosince 2000 kvalitu dodávaného signálu. Myslíte, že duchové v obraze na kanálech Eurosport, HBO, Discovery atd. jsou normální? Já si to nemyslím. Tedy zákaznické centrum sice nepochopilo o co mi jde, ale přesto poslalo technika na proměření signálu, zda-li to nemám já někde špatné :o) Technikovi jsem hned mezi dveřmi situaci vysvětlil, on kouknul s údivem na satelitní programy, jež měly duchy a krčíc rameny odešel. Nic se nedělo. Urgoval jsem opravu znovu a k tomu ještě nové zhoršení obrazu na českých stanicích. Technici upravili nastavení v rozvodné krabici, tím mi zlepšili obraz na českých kanálech, leč duchové na satelitních kanálech zůstávaly nadále. Další zhoršení signálu, celkové zrnění všech kanálů, mne dohnalo k tomu, že jsem žádal opět opravu. Byl mi poslán technik a to v rozmezí od 13.00 do 18.00 hod. Když ani v 19.00 hod nedorazil, volal jsem opět zákaznické centrum a tam se dozvěděl, že se někde mohl zdržet. To, že jsem si kvůli nim musel vzít dovolenou, to je nezajímá! Za tři dny jsem urgoval opět. Technik přišel, vše proměřil, v něčem se pošťoural a výsledek? Obraz stále stejně nekvalitní. Další technik konečně přišel na to, čím to je - odrazy na vedení, ale mimo náš dům. Čili slíbil, že celou trasu proměří a závadu najde. Je to týden, již se neukázal.

 

Takže UPC neberu, že je nevětším provozovatelem kabelové televize, ale dle mého nejhorším. Zákazník až na posledním místě a úroveň znalostí operátorek je na úrovni pomocné školy. A opravy se nedovoláte. Takže jako abonent UPC nejsem na rozdíl od Vás s jejich službami spokojen. A již byste také někdo měl napsat i o kvalitě signálu, který dodávají a to jak do kabelových sítí, tak nekvalitní signál přímo na UPS Direct. To jsem viděl na vlastní oči a pochyboval jsem, že se jedná o satelitní digitální vysílání. Za to bych rozhodně nedal ani korunu.               M.Horký, Kolín

 

Odpověď autora

 

Zdravím Vás,

děkuji za Váš e-mail a jsem rád, že jste si sednul ke klávesnici a napsal svůj názor. Já se setkávám jen se službou UPC Direct (a v takovém duchu měl vyznít příspěvek v týdeníku) a nemám - samozřejmě kromě kvality signálu, hlavně nízkého datového toku u HBO až takové osobní negativní zkušenosti. Ale z reakcí na internetových diskusních fórech se dozvídám různé i protichůdné věci. Nicméně proč píšu, chtěl bych v rámci zachování objektivity na svém soukromém satelitním webu http://www.vhr.cz/ Vás požádat o svolení o uveřejnění Vašeho dopisu v neupravované a nezkrácené podobě, hned pod článkem Na návštěvě v UPC. Myslím si, že jako reakce by to nebylo špatné. Do skladby a struktury technické rubriky v Satelitu-Parabola nemám co mluvit, pokud byste tam chtěl něco uveřejnit, musíte oslovit pana šéfredaktora.

Tolik ode mne, pokud byste souhlasil s uveřejněním na mém webu, napište mi, prosím, e-mail. Případně můžete poslat i něco dalšího, co by se mohlo hodit z oblasti satelitní techniky, případně kabelové TV.

Ještě jednou děkuji za Váš názor a jsem s pozdravem      V.Hrubec

 

Uživatel UPC – II

 

Vážený pane inženýre, máte mé svolení zveřejnit mou reakci na Vašem webu.  Dodnes se totiž nic s kvalitou signálu neděje (stále stejně děsná kvalita) a dnes jim ani nejde TV3, nad čímž se asi nepozastavují. A za to platíme, že? Děkuji za Vaši nabídku i odpověď.           M.Horký

 

Další uživatel UPC

 

Dobrý den.

Chtěl bych Vám napsat své zkušenosti a názory na službu UPC Direct.

UPC Direct jsem si pořídil v září loňského roku a nutno říci, že v té době jsem měl doma digitální přijímač a tedy i nějaké zkušenosti se sat digitálním příjmem. Věděl jsem co mám od digitálu očekávat. Po prvních dnech sledování UPC Direct jsem byl na rozpacích - obraz bídný na většině kanálů (o 2 třídy horší než u free kanálů) , zvuk nic moc a množství dabingu je také nějak v rozporu s reklamními brožurami.

Hlavně kvalita obrazu je strašná - jde o naprostý digitální low end a ani po 7 měsících fungování nedošlo k nějakému rapidnímu zlepšení a pravděpodobně ani nedojde. Pozemní TV vysílání mi nabízí kvalitnější obraz!

Naslibováno bylo mnohem více než je realita a já se v současné době zabývám otázkou má-li smysl platit něco s čím jsem velmi málo spokojený.   S pozdravem     Kamil Luňáček

 

 

Tak to je pro dnes vše, budu se těšit na další Vaše názory!

 

 

Reprodukce zde zveřejněných informací jen s udáním jejich původu (VHR).

Information published on these pages may not be reproduced unless the source (VHR) is mentioned.

 

 

© VHR , last change: 06 DEC 2005

 

 

 

TOPlist