Rubrika našeho publika

Zde budou zveřejňované některé vaše příspěvky, články a názory. Nebo to, co bylo vyslechnuto nebo opsáno od jinud, samozřejmě s uvedením zdroje. Pokud však, jako autoři, budete chtít zůstat v anonymitě, budu vaše přání samozřejmě respektovat. Už se těším na vaše příspěvky, které zasílejte na můj e-mail.

Digitální kódovací systém VIACCESS prolomen

V posledních dnech se objevila v satelitních novinkách nova zprava, která se šíří jako lavina: prolomeni digitálního kódovacího standardu VIACCESS. Sam jsem s kamarádem zkoušel vyrobit,respektive naprogramovat několik pirátských karet s procesorem typu PIC 16c84 a přídavnou pamětí velikosti 2kb. Zakoupili jsme PCMCIA dekódovací moduly VIACCESS a společně s přijímačem HUMAX CRCI 5500 se pustili do zkoumáni toho, co lze vlastně ve VIACCESS odkódovat. Zaměřili jsme se na balíky programů, které nejsou zároveň v systému SECA/MEDIAGUARD, jelikož tento dekodér již úspěšně používáme s jednoduchými pirátskými kartami řadu měsíců.

 

Zde jsou vysledky:

 

Pakety které se podařilo odkódovat a jsou pro nás zajímavé:

 

36 stupňů východně

NTV Russia                  nefunguje (neměli jsme k dispozici aktuální soubor klíčů)

 

13 stupňů východně

TPS France                  funguje na 100procent

ART Arabesque            funguje na 100procent

SCT porno kanál           funguje na 100procent

NTV Russia                  nefunguje (neměli jsme k dispozici aktuální soubor klíčů)

HRT 2,3 Chorvatsko       nefunguje (neměli jsme k dispozici aktuální soubor klíčů)    

SRG Švýcarsko            funguje na 100procent

SLOVENIA 1,2              funguje na 100procent

Rainbow channel           nefunguje (neměli jsme k dispozici aktuální soubor klíčů)

 

5 stupňů východně a 1 stupeň západně

VIASAT Scandinavia      funguje na 100procent

VIASAT Baltik               nefunguje (neměli jsme k dispozici aktuální soubor klíčů)

 

Podrobnosti kde co vysílá jsou na http://www.lyngsat.com

 

Pokud někdo máte klíč na programy, které se nám nepodařilo zprovoznit, pište prosím na jednu z těchto adres:

stava@email.cz

duchman@email.cz

 

P.S : pokud máte zájem o kódovací moduly, doporučujeme rychle koupit, nebudou :-))))))

 

---

 
Zkušenosti s PC TV kartou pro příjem digitálních satelitních programů

Vážený pane Hrubec!

Děkuji Vám za pečlivé zasílání časopisu SOLID EUROPE. Chtěl jsem se podělit o nějaké zkušenosti. A tak Vám píši. Je čas dovolených a já měl trochu času si "pohrát" s počítačem. Respektive jsem to já, který asi způsobil, že se na stránkách SE č.12/99 tohoto časopisu objevila informace o digitální PC TV kartě Sky Vision. Obtěžoval jsem pana Luterána před dovolenkami informací o této kartě, kterou jsem si vzápětí od pražské firmy TELE SAT pořídil, jelikož už měli na skladě poslední dvě. Karta je šikovná i v tom, že je možno ji využít a připojit k ní DVD ROM jednotku. Dvě mouchy jednou ranou. Na internetu je vidět na http://www.kissnordic.dk/, kam lze nahlédnout.
Vyměnil jsem starý Sharp konvertor ve své 85cm parabole za ALPS BSNE5/F=0,8dB , TWIN universál. Signálu je málo jelikož nám zde bydlí třešeň a trochu tu vadí. Analog se zhoršil, zřejmě jedna parabola živící dvojče dává každé části signálu polovic. Chce to změnit za větší parabolu. Nicméně dle návodu ve Sky Vision mělo být signálu alespoň nějakých 70 dílků relativní intensity, měřeno vlastním HW/SW karet. Bohužel bylo signálu méně! Tak málo, že by to nemělo jít, ale přesto jsem se pokusil něco chytit aspoň z Astry. Po zapnutí prohledávání SW nachytal a uložil asi 473 kanálů rádií a TV, kódovaných i FTA, všeho dohromady. (Zázraky se dějí a chce to určitě větší parabolu, objevil jsem že tu mají 100cm parabolu - kandidátka na výměnu.) Obraz je zatím samozřejmě lepší než analog, až tedy nato, že u slabších transpondérů jsou při příjmu výpadky. Po nahrátí na S-VHS je vidět, že s digitálem jsou kamarádi pro naše oči. Zajímavá věc týkající se paketu digitálního rádia XTRA Music, tento celý dne 21.7.1999 fungoval, asi bylo nezakódováno. Další dny bohužel, zbyla volně polská "POLKA" a ta hraje vesele dál. Potěšilo mne že jsou přítomna všechna rakouská rádia. Co se mi vůbec nelíbí, že není možno si ukládat svoje úlovky ještě někam do zvláštní extra paměti. SW mohl být lepší a zdá se mi že tu není tedy „zrovna vynikající obsluha". Na tu bídu to tedy nějak hraje a zdá se mi, že má oblíbená stanice RTL Radio OLDI na analogu s W.Pandou hraje lépe než z digitálu. TV připojená kabelem hraje lépe než byť i 17" monitor PC. Kam se jen ztrácí asi 1" palec obrazu na TV z levé a pravé strany obrazu vůči monitoru jsem se nikde v návodu nedočetl. Neškodilo by také, kdyby páni programátoři od KISSNORDIC nechali na internetu lepší upgrade SW. Určitě by to pomohlo!
Celkový dojem mám asi takový, že kdo chce lepší příjem aspoň z nekódovaných programů už je to možné, levně a na počítači.
A k tomu možnost DVD přehrávání je lákavá, protože půjčovny už také jsou a kvalita je určitě lepší.

 

Ing. Radko Kechajov           refill@ti.cz

 

---

 

Back to VHR

Reprodukce zde zveřejněných informací jen s udáním jejich původu (VHR).
Information published on these pages may not be reproduced unless the source (VHR) is mentioned.

Mailto

© VHR, last change: 07 MAR 2001