CZ / SK stanice

 

 

 

Čeština a slovenština na satelitu

 

Popis družic a paketů, kde zachytíme vysílání v češtině a slovenštině

Možnosti abonence programů (přístupových karet)

Vyzařovací diagram a převodní tabulka pro určení velikosti paraboly

Přehledná tabulka s technickými parametry všech stanic

Ze satelitního orbitu můžeme z komunikačních družic zachytit celou řadu programů v českém a slovenském jazyce. V prvním případě se jedná o vysílání českých a slovenských stanic, určené k distribuci na terestrické vysílače a do kabelových sítí. Některé programy z této skupiny lze abonovat za příslušný poplatek i pro individuální příjem. Za druhé jde o placenou televizi, kdy je abonentům pronajatá přijímací souprava anebo jen přístupová karta k příjmu a účastníci platí za příjem pravidelné měsíční poplatky. Dalším případem jsou programy zahraničních providerů, vysílané taktéž s českým či slovenským jazykovým doprovodem, které jsou šířené jako zahraniční vysílání pro naše občany. Poslední skupinu pak tvoří přenosové kanály a komerční vysílání, které není určené pro individuální příjem.

Z České a ze Slovenské republiky se šíří televizní a rozhlasové družicové vysílání dnes už jen digitálně, v normě MPEG 2, také zahraniční vysílání bývají zpravidla (až na některé výjimky) přenášena v digitálu.

Eurobird 1  (28,5 stupňů východně)

 

 

Na satelitu EuroBird 1 na pozici 28,5 stupňů východně lze naladit digitální paket Czechlink (transponder F3S, frekvence 12 607 MHz, horizontální polarizace, symbolová rychlost datového toku (SR) 27 500 kS/sec a poměr chybové korekce (FEC) 3/4) s televizemi ČT 1, ČT 2 a TV Prima. Čtveřici doplňovala stanice TV3, která však ukončila vysílání. Na jejím místě se pak na krátkou dobu objevil nový hudební kanál Óčko, ten ale je dnes už pryč, vysílá volně na sousední Astře 3A anebo na první, hlavní pozici Astry. Později do paketu přibyl sportovní kanál Galaxie sport a testovací kanál ČT 16:9. Ten v květnu 2005 nahradil zpravodajský kanál ČT24, do paketu přibyl dále kanál českých a slovenských filmů CS Film a nově od září teleshopingový kanál TOP TV. Všechny programy v Czechhlinku až na ČT24 a TOP TV používají kód CryptoWorks, vyvinutý Philipsem, který je nekompaktibilní s jinými systémy podmíněného přístupu. Je možné ale zakoupit kartu pro příjem Czechlinku pro diváka s trvalým bydlištěm v ČR. Každá karta, anebo komplet karta + modul CAM CryptoWorks pro Czechlink podléhá registraci a kupující podepisuje prohlášení, ve kterém se zaváže, že kartu nevyveze z ČR a nebude ji používat pro skupinový příjem. Dále přiloží kopii stvrzenky o zaplacení koncesionářského poplatku a Česká televize mu kartu zaktivuje. Modul CAM s kartou lze používat v každém receiveru, který má CI šachtu (například přijímače s CI od firmy Humax, Kaon, DigitAll World, Premium X, Nokia, Echostar, Mascom, Grundig, Strong, Galaxis, Golden Interstar, FTE, Technisat, Aston, ID Digital, Koskom, Hyundai a řada dalších). Tak lze přijímat televizní programy ČT 1, ČT 2 a TV Prima. Od 7.1.2003 v Czechlinku vysílá nově tematický kanál Galaxie sport, který je též zakódován, ale lze jej individuálně abonovat za roční poplatek 1190 Kč vč. DPH (anebo 650 Kč na půl roku). Filmový kanál CS Film lze též individuálně abonovat za cenu 999 Kč za rok. V paketu Czech Link jsou dále volně šířené rozhlasové programy Českého rozhlasu - Radiožurnál, Praha, Vltava, Regina, zahraniční vysílání Českého rozhlasu Radio Prague – ČRo 7, bývalé Rádio Svobodná Evropa/RFE – nyní Český rozhlas 6 a soukromá religiozní stanice Radio Proglas. V rámci relací Radia Proglas jsou přenášeny i bloky vysílání zahraničních rozhlasových stanic Trans World Radio, AWR Hlas Naděje a Radia Vatikán v českém a slovenském jazyce.

 

Na druhé polovině transponderu F3, na frq. 12,643 GHz od 27.6.2002 vysílá paket Slovak link (Slovlink, Satel 2000), jehož providerem je společnost Rádiokomunikácie, o.z.. Naladíme v něm první a druhý veřejnoprávní kanál STV 1 a STV 2, soukromou stanici TV Markíza a TV JOJ a zpravodajský kanál TA3. Z rozhlasových stanic v tomto paketu vysílají programy slovenského veřejnoprávního rozhlasu SRo 1 - Slovensko, SRo 2 - Devín, SRo 3 - Rock FM Rádio, SRo 4 krajských studií Bratislava, Banská Bystrica a Košice a národnostní program SRo 5 s mutacemi Patria U (ukrajinsky) a Patria M (maďarsky). Ze soukromých stanic v současné době v paketu naladíme Fun rádio, rádio OKEY, Twist, Expres a Hey. Všechna rádia vysílají volně, zakódované jsou jen tři komerční audio kanály s označením SM1, SM2 a SM3, které jsou distribuovány pro obchodní řetězce. Vysílání televizí i rádií v paketu „Slovlink“ slouží k distribuci signálu na slovenské vysílače. Z televizí vysílá volně jen TA3 a dočasně i JOJ TV, ostatní televizní stanice v Slovak Linku jsou kódované podmíněným systémem přístupu CryptoWorks. Na konci měsíce října 2002 se začaly na Slovensku prodávat přístupové karty i pro individuální příjem paketu, pro slovenské koncesionáře se už další poplatky neplatí.

 

Astra 3A  (23,5 stupňů východně)

 

 

Distribuční kanál české hudební stanice Óčko můžeme volně naladit na tr.12,734 V, SR 2220, FEC 5/6.

 

Od konce července zde na frq. 12,565 H nově vysílá paket Slovak link (Slovlink, Satel 2000), jehož providerem je společnost Rádiokomunikácie, o.z.. Naladíme v něm první a druhý veřejnoprávní kanál STV 1 a STV 2, soukromou stanici TV Markíza a TV JOJ a zpravodajský kanál TA3. Z rozhlasových stanic v tomto paketu vysílají programy slovenského veřejnoprávního rozhlasu SRo 1 - Slovensko, SRo 2 - Devín, SRo 3 - Rock FM Rádio, SRo 4 krajských studií Bratislava, Banská Bystrica a Košice a národnostní program SRo 5 s mutacemi Patria U (ukrajinsky) a Patria M (maďarsky). Ze soukromých stanic v současné době v paketu naladíme Fun rádio, rádio OKEY, Twist, Expres a Hey. Všechna rádia vysílají volně, zakódované jsou jen tři komerční audio kanály s označením SM1, SM2 a SM3, které jsou distribuovány pro obchodní řetězce. Vysílání televizí i rádií v paketu „Slovlink“ slouží k distribuci signálu na slovenské vysílače. Z televizí vysílá volně jen TA3 a dočasně i JOJ TV, ostatní televizní stanice v Slovak Linku jsou kódované podmíněným systémem přístupu CryptoWorks. Na konci měsíce října 2002 se začaly na Slovensku prodávat přístupové karty i pro individuální příjem paketu, pro slovenské koncesionáře se už další poplatky neplatí.

 

Astra 1  (19,2 stupňů východně)

 

 

Na Astře 2C vysílají volně dvě české televize – parlamentní kanál 24.cz a hudební stanice Óčko. Obě naladíme na tr. 10,832 H, SR 22000, FEC 5/6, třetí – zpravodajský kanál ČT24 vysílá volně na Astře 1G, v paketu UPCD Direct, tr. 12,382, SR 27500, FEC 3/4.

 

Další možností příjmu satelitních programů v naší mateřštině je abonence paketu placené televize UPC Direct. V současné době na satelitu Astra 1G vysílají tři transpondery (11,992 H, 12,304 H a 12,382 H, SR 27500, FEC 3/4), čtvrtý je na Astře 1E (10,921 H, SR 22000, FEC 5/6). Na nich v češtině a slovenštině vysílají filmové kanály HBO, HBO 2, Cinemax, Film+ a Hallmark, dokumentární kanály Spektrum, Viasat Explorer, Viasat History, Discovery, Paprika, Animal Planet, Club a Reality TV, dětské Jetix (Fox Kids), Anime+ a Minimax, akční AXN, sportovní Eurosport, Eurosport 2 a Galaxie sport, hudební stanice Óčko, parlamentní kanál 24.cz, veřejnoprávní ČT1 a ČT2, komerční terestrická Prima TV, Markíza a JOJ TV a zpravodajské televize ČT24 a TA3. Další dokumentární kanál - National Geographic vysílá některé pořady s českými titulky, stejně tak i program britské veřejnoprávní televize BBC Prime. O programové nabídce paketu UPC Direct a o podmínkách a aktuálních cenách se můžete informovat v Satmagazínu na tomto webu.

 

Eutelsat W2  (16,0 stupňů východně)

 

Na tomto satelitu již bylo ukončeno vysílání kanálu Galaxie sport (frq. 12,687 V, SR 3333, FEC 2/3) a telenovelového kanálu Romantica (12,646 V, SR 10000, FEC 2/3) pro kabelové sítě v ČR a SROV. Galaxie je nyní distribuovaná z Eurobirdu, Romantica ze Siriu. V březnu 2003 se na trasponderu INTV testovalo promo vysílání paketu East Box Digital (12,646 V, SR 10000, FEC 2/3).

 Hot Bird  (13,0 stupňů východně)

 

Pro kabelové sítě je z družice Hot Bird společnosti Eutelsat na 13,0 stupňů východně distribuovaný filmový kanál Hallmark (Hot Bird 3, 12 460 V, SR 15 000, FEC 3/4). Signál je však zakódovaný v systému PowerVu, speciální receivery jsou dodávané jen kabelovým společnostem v ČR a SR.

Na družici Hot Bird vysílají dále některá zahraniční rádia své relace pro naše diváky. V analogu zde naladíme Radio Budapešť (11,815 H, zvuk 7,56 MHz), zahraniční vysílání Radia Warszsawa (Polskie Radio 5 – 11,474 H, zvuk 7,38 MHz) a RAI International (11,446 V, zvuk 7,56 MHz). Radio Slovakia International vysílá slovensky v digitálu v rámci WRN EuroMix (12,597 V, SR 27500, FEC 3/4, A-PID 2101). V digitálu vysílalo i Rádio Svobodná Evropa – RFE/Radio Liberty (12,484 V, SR 8300, FEC 3/4, A-PID 4432)

Nesmíme ještě zapomenout na komentované české audio u některých přenosů Eurosportu (signál je kódovaný ver Viaccessu 1 a Seca Mediguard 1) a český překlad některých dokumentů či jednání Evropského parlamentu na kanále EbS (Europe by Satellite).

Eutelsat W1  (10,0 stupňů východně)

 

Na této družici příležitostně (PO, ST či PÁ večer) vysílá v analogu komerční kanál Herbalife TV, s českou jazykovou mutací na jedné podnosné (11,163 H, zvuková podnosná 7,92 MHz). Pro distribuci na terestrické vysílače je přenášený z této družice i signál komerčních rozhlasových stanic Frekvence 1 a rádia Impuls (12,608 a 12,609 H), signál je však zakódován v systému Alcatel.

Sirius  (5,0 stupňů východně)

 

Někteří kabeloví provideři v ČR a SR využívají k distribuci telenovelového kanálu Romantica také signál, přenášený z družice Sirius na pozici 5,0 stupňů východně. Romantica s českým jazykovým doprovodem a v kódu CryptoWorks vysílá na tr. 12,111 H, SR 27500, FEC 5/6. Dříve vysílala také volně v paketu na tr. 12,453 H, SR 18056, FEC 3/4, dnes je však tento kanál zakódován v systému Conax. Ze stejné družice používají kabelové společnosti také českou verzi stanice Discovery Channel, přenášenou na tr. 12,226 H, SR 25540, FEC 7/8 a kódovanou v systému PowerVu. 

 Thor 3  (0,8 stupňů západně)

 

Slovenská zpravodajská televize TA 3 ukončí v nejbližších dnech vysílání z Thoru 3 na skandinávské pozici 0,8 stupňů západně. Ze stejného transpondéru v paketu Telenor Slovakia (11,823 H, SR 28000, FEC 7/8) ve společném paketu naladíme ještě volně novou slovenskou stanici Music Box. Jedná se vlastně o hudební automat, který hraje videoklipy podle zaslaných telefonických či SMS voleb. Na jaře 2005 do tohoto paketu ještě přibyl slovenský interaktivní kanál pro loga, SMS a chat Moooby TV a nový slovenský tématický kanál pro přátele vody a oceánů Nautik TV. Dříve byly v tomto paketu dále volně šířeny programy slovenského veřejnoprávního rozhlasu SRo 1 - Slovensko a SRo 2 – Devín, ty ale přešly do Slovak linku na družici Eurobird. TV JOJ, TV Luna, VTV i test TV Slovakia již z tohoto transponderu nevysílají.

Druhým paketem je Telenor Slovakia na tr. 12,399 H, SR 28000, FEC 7/8, kde volně vysílají TA3, JOJ TV a MusicBox Slovakia. Ostatní stanice z prvního jmenovaného paketu zde zatím chybí.

 Intelsat 10-02  (1,0 stupňů západně)

 

Slovenská soukromá televize JOJ měla na této družici svůj distribuční transpondér, frq. 11,100 V, SR 3385, FEC 5/6, ale už jej nevyužívá.

Amos 1, 2  (4,0 stupňů západně)

 

V češtině se dále vysílá pro kabelové sítě program HBO (Home Box Office) z družice Amos 1 (4,0 západně, 11 224 H, SR 27 500, FEC 3/4), a to filmové kanály HBO a HBO 2, dokumentární Spektrum a AXN, dětský Anime+ a nový Cinemax, vše bohužel opět kódované v PowerVu a individuální příjem není možný. Pro distribuci na terestrické vysílače byl zde dříve přenášený též signál slovenské religiozní stanice Radia Lumen, jeho zakódované vysílání ale nebylo určeno pro individuální příjem.

 Telstar 12  (15,0 stupňů západně)

 

Pro distribuci do kabelových sítí využívá společnost UPC také transpondery na družici Telstar 12 (15,0 st. západně). S českým či slovenským dabingem vysílají stanice Club, Reality TV a Expo 24x7 (11,060 H, 11,122 H a 11,150 H, SR 18386, FEC 3/4), v kódu CryptoWorks, tyto kanály však nejsou určené k individuálnímu příjmu. Je to škoda, protože například kanál Expo 24x7 vysílal hodně krátkých filmů o zámcích a kulturních památkách, například naposledy tam běžel velmi zajímavý seriál o světových zahradách. A protože tyto filmy byly také s českým komentářem, mohl jej poslouchat na navolené „české“ předvolbě i náš satelitní divák.

Vyzařovací diagram Eurobird 1 (Czechlink a Slovlink) a převodní tabulka pro výpočet velikosti paraboly

 

 

A jak je to s možností příjmu v různých částech Evropy? Pro diváky v zahraničí doporučuji prostudovat vyzařovací diagram paketu Czech Link a Slovak Link, kde si najdete dle vašeho místa příjmu hodnotu intezity vyzářeného výkonu (EIRP) v dBW (na vysvětlenou - dBW je hodnota šumového čísla v dB vztažená k 1 Wattu). Pro snadný přepočet hodnot dBW na průměr paraboly pak slouží převodní tabulka.

 

Nyní je to tedy pro vás určitě pochopitelnější. Pokud chci přijímat Czech Link v jižní Francii, kde je EIRP 48 dBW, pak potřebuji parabolu o velikosti minimálně 85 cm. Lépe však bude použít anténu o velikosti 1 metru. Pro příjem v jižním Španělsku však při EIRP 36 dB bude požadavek na velikost paraboly 3,38 metrů, což však vylučuje umístění na zdi či střeše běžného domu.

 

 

Přehledná tabulka stanic, vysílajících v češtině a slovenštině

 

 

ČT1

Cryptoworks

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4,

jen v ČR

ČT2

Cryptoworks

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4

jen v ČR

TV Prima

Cryptoworks

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4

jen v ČR

Galaxie sport

Cryptoworks

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4

Abonence

CS Film

Cryptoworks

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4

Abonence

ČT 24

 

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4

 

TOP TV

 

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4

 

ČRo 1 Radiožurnál

 

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4

Radio

ČRo 2 Praha

 

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4

Radio

ČRo 3 Vltava

 

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4

Radio

ČRo Regina

 

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4

Radio

ČRo 6

 

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4

Radio

ČRo 7 Radio Prague

 

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4

Radio

Radio Proglas

 

Eurobird 1

12,607 H

27500, 3/4

Radio

Markíza TV

Cryptoworks

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

jen v SR

STV 1

Cryptoworks

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

jen v SR

STV 2

Cryptoworks

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

jen v SR

STV 2

Cryptoworks

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

jen v SR

TV JOJ

(Cryptoworks)

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

jen v SR

TA3

Cryptoworks

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

 

SRo 1 Slovensko

 

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

Radio

SRo 2 Devín

 

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

Radio

SRo 3 Rock FM

 

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

Radio

FUN radio

 

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

Radio

Rádio OKEY

 

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

Radio

Rádio TWIST

 

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

Radio

SRo 4 Regina BA

 

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

Radio

SRo 4 Regina BB

 

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

Radio

SRo 4 Regina KE

 

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

Radio

SRo 5 Patria U

 

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

Radio

SRo Patria M

 

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

Radio

Rádio Expres

 

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

Radio

Rádio Hey

Cryptoworks

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

Radio

Shop market 1 audio

Cryptoworks

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

pro OD

Shop market 2 audio

Cryptoworks

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

pro OD

Shop market 3 audio

Cryptoworks

Eurobird 1

12,643 H

27500, 3/4

pro OD

Markíza TV

Cryptoworks

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

jen v SR

STV 1

Cryptoworks

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

jen v SR

STV 2

Cryptoworks

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

jen v SR

STV 2

Cryptoworks

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

jen v SR

TV JOJ

(Cryptoworks)

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

jen v SR

TA3

Cryptoworks

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

 

SRo 1 Slovensko

 

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

Radio

SRo 2 Devín

 

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

Radio

SRo 3 Rock FM

 

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

Radio

FUN radio

 

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

Radio

Rádio OKEY

 

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

Radio

Rádio TWIST

 

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

Radio

SRo 4 Regina BA

 

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

Radio

SRo 4 Regina BB

 

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

Radio

SRo 4 Regina KE

 

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

Radio

SRo 5 Patria U

 

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

Radio

SRo Patria M

 

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

Radio

Rádio Expres

 

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

Radio

Rádio Hey

Cryptoworks

Astra 3A

12,565 H

27500, 2/3

Radio

Shop market 1 audio

Cryptoworks

Astra 3A

12,643 H

27500, 2/3

pro OD

Shop market 2 audio

Cryptoworks

Astra 3A

12,643 H

27500, 2/3

pro OD

Shop market 3 audio

Cryptoworks

Astra 3A

12,643 H

27500, 2/3

pro OD

Óčko

 

Astra 3A

12,734 V

  2220, 5/6

 

24.cz

 

Astra 2C

10,832 H

22000, 5/6

 

ČT24

 

Astra 1G

12,382 H

27500, 3/4

 

Óčko

 

Astra 2C

10,832 H

22000, 5/6

 

Discovery Channel

Cryptoworks

Astra 1G

12,304 H

27500, 3/4

UPC

Prima TV

Cryptoworks

Astra 1G

12,382 H

27500, 3/4

UPC

Markíza TV

Cryptoworks

Astra 1G

12,382 H

27500, 3/4

UPC

JOJ TV

Cryptoworks

Astra 1G

12,382 H

27500, 3/4

UPC

Anime+

Cryptoworks

Astra 1G

11,992 H

27500, 3/4

UPC

Galaxie sport

Cryptoworks

Astra 1G

12,304H

27500, 3/4

UPC

Eurosport Cze

Cryptoworks

Astra 1G

12,382 H

27500, 3/4

UPC

Hallmark Chnl. Cze

Cryptoworks

Astra 1G

12,382 H

27500, 3/4

UPC

HBO

Cryptoworks

Astra 1G

11,992 H

27500, 3/4

UPC

HBO 2

Cryptoworks

Astra 1G

11,992 H

27500, 3/4

UPC

Animal Planet Cze

Cryptoworks

Astra 1G

12,304 H

27500, 3/4

UPC

National Geogr.Chnl.

Cryptoworks

Astra 1G

12,304 H

27500, 3/4

UPC

Spektrum Internat.

Cryptoworks

Astra 1G

11,992 H

27500, 3/4

UPC

Reality TV

Cryptoworks

Astra 1G

12,304 H

27500, 3/4

UPC

TA 3

Cryptoworks

Astra 1G

11,992 H

27500, 3/4

UPC

Jetix (ex. Fox Kids)

Cryptoworks

Astra 1G

12,304 V

27500, 3/4

UPC

Minimax

Cryptoworks

Astra 1G

11,992 H

27500, 3/4

UPC

Club CE

Cryptoworks

Astra 1G

12,304 H

27500, 3/4

UPC

Paprika TV

Cryptoworks

Astra 1G

11,992 H

27500, 3/4

UPC

Viasat Explorer

Cryptoworks

Astra 1E

10,921 H

22000, 5/6

UPC

Viasat History

Cryptoworks

Astra 1E

10,921 H

22000, 5/6

UPC

ČT1

Cryptoworks

Astra 1E

10,921 H

22000, 5/6

UPC

ČT2

Cryptoworks

Astra 1E

10,921 H

22000, 5/6

UPC

Cinemax

Cryptoworks

Astra 1E

10,921 H

22000, 5/6

UPC

TWR Europe

 

Astra 1

11,038 V

analog

radio

Discovery Channel

PowerVu

Hot Bird 1

11,304 H

27500, 3/4

jen kabel

Hallmark

PowerVu

Hot Bird 4

12,460 V

15000, 3/4

jen kabel

Europe by Satellite

 

Hot Bird 2

12,476 H

27500, 3/4

 

Eurosport Cze

Viaccess/Seca

Hot Bird 6

12,558 H

27500, 3/4

jen kabel

Radio Budapest

 

Hot Bird 4

10,815 H

analog 7,56

radio

RAI International

 

Hot Bird 1

11,446 V

analog 7,56

radio

R. Warszawa PR 5

 

Hot Bird 1

11,474 H

analog 7,38

radio

Radio Budapest

 

Hot Bird 3

12,149 V

27500, 3/4

radio

R.Slovakia/WRN Euro

 

Hot Bird 5

12,597 V

27500, 3/4

radio

Herbalife TV

 

Eutelsat W1

11,163 H

analog 7,92

reklamní

Romantica TV

Cryptoworks

Sirius

12,111 H

27500, 5/6

jen kabel

Discovery Channel

PowerVu

Sirius

12,226 H

25540, 7/8

jen kabel

Cinemax

PowerVu

Amos-2

10,797 H

13740, 3/4

jen kabel

HBO

PowerVu

Amos-1

11,224 H

27500, 3/4

jen kabel

HBO 2

PowerVu

Amos-1

11,224 H

27500, 3/4

jen kabel

AXN

PowerVu

Amos-1

11,224 H

27500, 3/4

jen kabel

Minimax

plán.

Amos-1

11,224 H

27500, 3/4

jen kabel

Spektrum Internat.

PowerVu

Amos-1

11,224 H

27500, 3/4

jen kabel

SuperMax

PowerVu

Amos-1

11,224 H

27500, 3/4

jen kabel

Anime+

plán.

Amos-1

11,260 H

27500, 3/4

jen kabel

JOJ TV

ex. přenosy

Intels.10-02

11,100 V

  3385, 5/6

 

TA 3

 

Thor 3

11,823 H

28000, 7/8

 

MusicBox Slovakia

 

Thor 3

11,823 H

28000, 7/8

 

Moooby TV

 

Thor 3

11,823 H

28000, 7/8

 

Nautik TV

 

Thor 3

11,823 H

28000, 7/8

 

TA 3

 

Thor 3

12,399 H

28000, 7/8

 

MusicBox Slovakia

 

Thor 3

12,399 H

28000, 7/8

 

Europe by Satellite

 

AtlanticBird3

12,585 H

30000, 7/8

 

Club CE

Cryptoworks

Telstar 12

11,124 H

18386, 3/4

jen kabel

Expo 24x7

Cryptoworks

Telstar 12

11,150 H

18386, 3/4

jen kabel

Reality TV

Cryptoworks

Telstar 12

11,124 H

18386, 3/4

jen kabel

 

 

Čeština a slovenština na satelitech – závěrečné shrnutí

 

 

Pokud jsem dobře počítal, k příjmu všech zde uvedených stanic bychom potřebovaly dekodéry pro pět kódovacích systémů a samozřejmě i příslušné přístupové karty, které však mnozí provideři poskytují jen kabelovým operátorům. Navíc se může zdát pro někoho až neuvěřitelným fakt, že české a slovenské relace jsou přenášené z jedenácti (!) satelitních pozic, což je myslím pro obě naše nevelké země docela velký luxus…

 

Reprodukce zde zveřejněných informací jen s udáním jejich původu (VHR).

Information published on these pages may not be reproduced unless the source (VHR) is mentioned.

 

© VHR, last change: 09 SEP 2005
NAVRCHOLU.cz

 

 

 

TOPlist